Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 4. hafta maçında Galatasaray Odeabank’ı 62-83 ile geçerek ligdeki 3. galibiyetimizi aldık. Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığım açıklamalar aşağıdaki gibidir:

 

“Zorlu bir haftanın ardından bu maça çıkıyoruz. Aslın her şey Panathinaikos maçına kadar istediğimiz gibi gidiyordu ama orada ikinci yarıdaki hatalarımız ve maç sonunda şanssız bir basketle kaybettik. Zorlu bir deplasmandan geldik. Ne olursa olsun derbi oynuyoruz. Tabii ki de iki taraf için de değeri yüksek bir maç ve bu şekilde konsantre olduk. Maçın başında Panathinaikos maçında fazla süre almayan oyuncuların enerji vermesi önemliydi. Biz de bunu sahaya yansıttığımız düşünüyoruz ve o şekilde maça başladık. Maçı istediğimiz gibi önde götürdük.

Top kayıplarını ve top çalmayla ilgili de konuşmamız olmuştu, onu da istediğimiz seviyede tuttuk. Bunlar bizim için önemli. Geçen haftaya göre biraz daha normal bir hafta bizleri bekliyor. Her geçen gün takım daha iyi olacak. Bir derbi kazandık ve mutluyuz. Farklı kazandık. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim. Galatasaray’a da bundan sonraki maçlarda başarılar dilerim.”