Şampiyonluklar, madalyalar, kupalar, galibiyetler ve Euroleague…

Sarı-Lacivert renklerle süslenmiş nice kupalar kazandık, kazanmaya da devam edeceğiz. Fakat benim öncelikle değinmek istediklerim kupalardan farklı, dile getirmek istediklerim kazandığımız şeyler.

Avrupa’da bu zamana kadar birçok Türk takımı başarılar yakaladı ama Fenerbahçe Doğuş olarak biz bu çıtayı artık farklı seviyelere çıkarttık. 4. Kez üst üste Final-Four’a gitmeyi başaran bir takım olmak gerçekten kolay değil. Başarının sürdürülebilir olmasının en önemlisi olduğunu düşünüyorum. Artık Avrupa’da bir Fenerbahçe Doğuş gerçeği var. Gittiğimiz her Avrupa deplasmanında rakip takım oyuncusundan seyircisine kadar bize olan saygı ve kazanma arzusu farklı durumlarda. Biz kupaların ve galibiyetlerin ötesinde bunu başardık. Avrupa’nın neresine giderseniz gidin basketbol konuşulan bir masada bizim adımızın geçtiğini göreceksiniz. Bunu hocamızla, yöneticilerimizle, kulüp personelimizle, sponsorlarımızla ve siz büyük taraftarımızla beraber kazandık. Bu gurur tüm ülkemizin.

Bu satırlar, bize “Dünyanın en güzel takımı” diye seslenen “Dünyanın en güzel taraftarı” olan Fenerbahçe taraftarına!

Bursa, Barcelona, Giresun, Pire, İzmir, Tel Aviv, Eskişehir, Moskova, Uşak, Atina… 22 Eylül’de başlayıp 6 Haziran’da sona eren sezon içinde gittiğimiz şehirlerden sadece bazıları.

Ataşehir’den her uzaklaştığımızda kafamızda oluşan “Evdeki gibi hissettirmez” düşüncesini desteğiniz ile paramparça etmeye, her şehirde bizi şaşırtmaya, #AslaYetmez demeye devam ettiniz.

Bizim için ne zaman işler sıkıntıya girse elinizi uzattınız, yere düştüğümüzde kaldıran ilk siz oldunuz. Sayılardan, asistlerden daha önemli şeyler olduğunu inanın tek tek herkese gösterdiniz, bu takıma en derin duygularla hissettirdiniz!

Takım olarak sezon başında hedeflerimizi belirlerken olan inancımız ve çalışma gayretimiz neyse, sezonun son saniyesi tamamlanana kadar biraz bile azalmadan devam etti. Biliyorum sezon bittiğinde hedeflerimizden bazılarını gerçekleştiremedik ancak gittiğimiz her şehirde “Dünyanın en güzel taraftarı” tarafından desteklenmenin gururunu yaşadık.

Uzun, yorucu ve zor bir sezonu geride bırakırken Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı Kaptanı olarak sizlere teşekkür etmek istiyorum. Daha büyük mutluluklar, sevinçler yaşatmak isterdik sizlere ama maalesef olamadı. Biliyoruz ki siz her zaman en iyisini hakkediyorsunuz, biz de bunu size vermek için şimdiden sabırsızlanıyoruz. Lütfen bize inanmaya devam edin.

Ligimizde yaşadığımız şampiyonlukta emekleri yadsınamayacak kadar büyük olan eski başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’a, değerli yöneticimiz Ozan Balaban’a, teknik ve idari ekibimize, kulübümüzün çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum.

Bu şampiyonluk kulübümüzün yeni başkanı Ali Y. Koç’a takımımızın hoş geldin hediyesi olsun. Kulübümüzün yeni dönemi hayırlı olsun!

Saygılarımla

Fenerbahçe Doğuş Kaptanı

Melih Mahmutoğlu